Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być wielkim miejscem, aby przechowywać tam swoje rzeczy oraz zachować w nich ład. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W takiej sytuacji rewelacyjnie nadadzą się drzwi przesuwne, aby oddzielić garderobę od pokoju.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane ubrania to najważniejszy czynnik, który wpływa na wystrój garderoby. Wybór o tym, czy potrzebujemy więcej drążków z wieszakami, półek lub szuflad, zależy od tego, jakiego rodzaju rzeczy posiadamy. Decydując o meblach do garderoby powinniśmy pod uwagę wziąć również to, czy potrzebne nam dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak żelazko bądź deska do prasowania.

Jeśli mamy niedużo miejsca na garderobę, rewelacyjnym wyborem jest zakup szafy na wymiar. Jest to rewelacyjny sposób na zwiększenie przestrzeni na nasze ubrania oraz przeróżne dodatki. Dobrym pomysłem okażą się meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która słynie z dużych szaf ubraniowych. Dobrze jest zastanowić się także nad nabyciem szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym rozwiązaniem, które umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w naszej garderobie jest wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to samodzielny pokój. Przez zastosowanie drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 przestrzeni, która jest potrzebna do otworzenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, ale można również postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które produkuje firma Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Niezwykle istotne jest, aby światło docierało do wszystkich półek, a także zakątków pokoju. W związku z tym, jeśli nasza garderoba to duży pokój, musimy zatroszczyć się, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najekonomiczniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować również odpowiedniego lustra. Nie jedynie umożliwi ono swobodne oglądanie się w trakcie wybierania stosownego stroju, ale również zwiększy ono optycznie pokój. Jeśli nie mamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Rewelacyjnym wyborem będzie także wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Inne nasze artykuły tematyczny:

About the author