Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być ogromna, by móc bez problemu zmieścić tam rzeczy oraz utrzymać właściwy porządek. Sprawdzi się ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w innym wnętrzu. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, żeby wydzielić garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależne jest głównie od tego, co chcemy tam przechowywać. W zależności od rodzaju ubrań, które posiadamy, musimy zdecydować, czy w naszych meblach powinno znajdować się więcej drążków na wieszaki, szuflad bądź może regałów. Dobrze jest również pomyśleć czy potrzebujemy dodatkowego miejsca na przeróżne sprzęty, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

rewelacyjnym wyborem do małej garderoby jest nabycie szafy na wymiar. Dzięki temu zwiększymy dostępne miejsce na ubrania oraz różne dodatki. Dobrą decyzją są meble na wymiar firmy Komandor, która znana jest z dużych szaf ubraniowych. Doskonałym pomysłem będzie także pojemna szafa narożna, która zmaksymalizuje ilość niezbędnego miejsca do magazynowania naszej odzieży.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym sposobem, który umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to osobny pokój. Tego typu drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest konieczna do otworzenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie należy zapominać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać także o oświetlenie. Bardzo ważne jest, aby światło dotarło do wszystkich zakamarków pokoju. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy również zadbać o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że maja one różne formy i bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie powinno się zapominać jest lustro. Bardzo duże lustro pełni dwie ważne funkcje. Jest ono niezbędne w trakcie wybierania ubioru, a także powiększa optycznie pokój. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, możemy zdecydować się na wiszące. W takiej sytuacji warto wybrać nabycie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Inne nasze artykuły tematyczny:

About the author